Маєте кота чи собаку? То повинні пам’ятати і про паразитів, які можуть завестись у них. Ці паразити можуть не тільки спричиняти дискомфорт, а й нести серйозні загрози для здоров'я тварин. Але не треба боятись цього, адже виробники ветпрепаратів подбали про захист і вам треба тільки вибрати відповідний препарат. Ну і до того ж – важливо не забувати про профілактику, адже це значно легше ніж лікування вже наявного зараження. Отже які загрози для тварин існують і як ми їх поборемо!
Кліщі
Кліщі є переносниками різних неприємних захворювань. Вони присмоктуються до шкіри тварини, і через слину передають збудники інфекцій. Основні симптоми, на які варто звернути увагу, включають млявість, підвищену температуру, втрата апетиту і навіть порушення координації рухів.
Для захисту від кліщів використовуються краплі на холку, спреї, таблетки або нашийники. Починаючи від березня і до листопада, поки кліщі активні, потрібно постійно проводити профілактику від кліщів. Скільки б не коштували препарати, це все одно в десятки разів дешевше ніж найпростіше лікування найменшої інфекції. А то ще й витрати часу і нервів крім грошей. Краще запобігти! То ж увага, кожні 4-6 тижнів поновлюємо захист.
Блохи
Блохи – це дрібні комахи, які харчуються кров'ю тварин. Вони не такі небезпечні як кліщі, але теж зараза і до того ж можуть з тварин перебратися на килими чи одяг людей. То вже точно нікому не треба, то ж захищайте своїх улюбленців. Є приємна новина – захист від кліщів зазвичай вже містить захист і від бліх!!! Але якщо ви вважаєте, що кліщі вам не загрожують і не захищаєтесь від них, то потрібно окремо використовувати препарати від бліх, адже ця зараза точно причепиться до тварини без захисту.
Профілактика проти бліх включає використання спеціальних шампунів, спреїв, крапель та нашийників, але найбільш дієвими є саме краплі на холку.
Глисти
Глисти (гельмінти) – це паразити, які поселяються у внутрішніх органах тварин, найчастіше в кишечнику. І не думайте, що вашу тварину то оминуло, бо ви «не бачите ознак». Коли ознаки ураження гельмінтами можна побачити, то вже крайні форма зараження, то вже негайно треба лікувати. А щоб до того не дійшло, знов таки – профілактика!
Дегельмінтизацію рекомендується проводити раз на 3–6 місяців. Частота залежить від того, чим харчується кіт чи пес. Наприклад, якщо даєте сире м’ясо, то частіше, якщо виключно сухий корм то можна рідше. Використовують таблетки, суспензії або пасти, які ефективно виводять паразитів з організму тварини. Ці препарати не такі дорогі, то ж купуйте більш якісні та ефективні!
Найбільш популярні протипаразитарні засоби:
Таблетки
Сімпаріка – від бліх та кліщів
Мілпразон – від гельмінтів
Краплі
Селафорт – від бліх та частково від гельмінтів
Prinocat (Прінокат) – від бліх, кліщів та гельмінтів
Нашийники, спеціальні шампуні та спреї
Це ефективний додатковий засіб захисту та профілактики від паразитів. Але наголошую – ДОДАТКОВИЙ!
Поради щодо догляду
- Дотримуйтеся графіку обробок. Навіть якщо ваша тварина не має видимих симптомів, профілактика є ключем до захисту.
- Проконсультуйтеся з ветеринаром, щоб вибрати оптимальні засоби для вашого улюбленця. Важливо враховувати вік, вагу та загальний стан здоров'я тварини.
Завдяки своєчасній профілактиці та регулярному догляду ваш улюбленець завжди буде захищений від небезпечних паразитів, що забезпечить йому довге та здорове життя!
Марина Кобиляцька,
зоопсихолог та консультант магазину НЯВ ТА ГАВ