Хочете мати улюбленця, який вас слухається, не гавкає на перехожих, не кусається без причини, спокійно реагує на інших тварин та не лякається почувши незнайомий звук?
Що таке соціалізація собак і як її досягти?
Соціалізація – це процес знайомства цуценяти зі світом: з різними звуками, запахами, місцями та ситуаціями, навчання спілкуванню, що сприяє формуванню впевнених та добре адаптованих собак.
Найбільш сприятливіший період для соціалізації собак – це від 3 до 14 тижнів. Саме в цей час цуценята найбільш відкриті до нових вражень.
- Знайомте собаку з людьми різного віку, статі та зовнішності, включаючи дітей, дорослих та літніх людей.
- Дайте можливість вашому улюбленцю зустрічатися з іншими домашніми собаками, котами, та навіть дрібними тваринами під наглядом.
- Підберіть собаці комфортну амуніцію для прогулянок, водіть її до різних місць – парків, вулиць, ветеринарних клінік, магазинів для тварин – щоб вона звикла до різних середовищ.
- Забезпечте спокійне та безпечне середовище під час знайомства з новими речами, щоб мінімізувати стрес та страх.
- Знайомство з новими ситуаціями робіть поступово. Наприклад, якщо тварина боїться гучних звуків, починайте з тихіших звуків і поступово збільшуйте гучність.
- Розбивайте нові досягнення на менші кроки, щоб улюбленець міг адаптуватися без перевантаження.
- Навчіть основним командам, таким як «сидіти», «до мене», «поруч», щоб краще контролювати поведінку улюбленця в нових ситуаціях.
- Використовуйте ласощі, іграшки та похвалу, як позитивне підкріплення для заохочення правильної поведінки.
Враховуйте індивідуальні потреби та особливості вашого хвостика і ви отримаєте щасливого, впевненого в собі, добре вихованого і контрольованого домашнього улюбленця.
Дорослі тварини, які не пройшли належну соціалізацію в ранньому віці, також можуть соціалізуватися, хоча це може вимагати більше часу та терпіння
У складних випадках зверніться до зоопсихолога або тренера, який спеціалізується на поведінці тварин.
Марина Кобиляцька,
зоопсихолог та консультант магазину НЯВ ТА ГАВ